Programa


TAIKOS KOALICIJOS RINKIMŲ Į 2024-2028 M. LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMĄ PROGRAMA


Su mumis bus taika!

Mums taikingam ir saugiam gyvenimui iškilo grėsmė – dėl to TAIKOS siekis yra svarbiausias ir prioritetinis Lietuvai. Mes tikime nacionaliniais interesais grindžiamu valstybės kūrimu, kuris yra alternatyva liberalizmui, globalizmui ir karui.

Lietuvoje žmonės jaučiasi vis labiau nesaugūs ir emociškai pažeidžiami. Išbalansuoti ekonominiai procesai kuria nesaugumą valstybėje ir prastina žmonių pragyvenimo lygį. Politika, kultūra, sveikatos apsauga, švietimas formuojami propagandiniu bei etikečių klijavimo principu. To pasekmės yra skaudžios: klesti patyčių kultūra, žmonės grupuojami į savus ir svetimus, patiria psichologinį, emocinį, finansinį diskomfortą.

Žmonių įvairiapusiško saugumo užtikrinimas yra vienas iš esminių mūsų siekių.

Lietuvos žmonėms mes įsipareigojame:

  1. Ginsime ir saugosime žodžio laisvę.
  2. LRT paversime objektyviu visuomeniniu transliuotoju.
  3. Stabdysime neapykantos kurstymą, dezinformaciją šalies viešojoje erdvėje – keisdami atitinkamus teisės aktus ir stiprindami parlamentinę teisėsaugos institucijų bei LRT kontrolę.
  4. STOP Dulkio sveikatos reformai! Prioritetas – kiekvienam prieinama valstybinė medicina.
  5. Apsaugosime žmones nuo prievartinių medicininių intervencijų.
  6. Ištirsime COVID pandemijos priežastis, valdymą ir pasekmes.
  7. Įteisinsime alternatyvią mediciną ir skatinsime sveiką gyvenseną, prevencinę mediciną. Taip bus taupomos lėšos medicinos darbuotojų atlyginimų didinimui.
  8. Užtikrinsime inovatyvių, ligoniams būtinų vaistų prieinamumą kiekvienam. Taip pašalinsime mūsų pacientų patiriamą nelygybę lyginant su kitomis ES šalimis.
  9. Įvesime pakankamą slaugos paslaugų finansavimą orios senatvės užtikrinimui.
  10. Sieksime išslaptinti KGB archyvą.
  11. Inicijuosime pokyčius, kurie leis atsirasti asmeninei politikų bei valstybės tarnautojų atsakomybei už priimtus sprendimus.
  12. Inicijuosime teisinės sistemos reformą panaikindami dvigubus standartus.
  13. Užtikrinime, kad jėgos ir teisingumo struktūros būtų įstatymiškai atskirtos nuo politikų įtakos.
  14. Supaprastinsime sąlygas referendumų sušaukimui ir užtikrinsime, kad žmonėms svarbūs sprendimai būtų priimami referendumais.
  15. Keisime rinkimų įstatymą, Lietuvos piliečiams įvesdami prievolę balsuoti.
  16. Atliksime BVP struktūros analizę, kelių finansavimo ir priežiūros auditą.
  17. Įvesime griežtą biudžeto lėšų kontrolę. Gyventojai žinos, kur jų per mokesčius surinkti pinigai valstybėje yra išleidžiami. Paskutinį metų mėnesį jie gaus išrašą, kuriame eurų ir centų tikslumu bus surašyta, kiek gyventojas valstybei per metus sumokėjo mokesčių, ir kaip jie bus ateinančiais metais paskirstyti.
  18. Atliksime pilną valstybės išlaidų ir valdymo auditą, išlaisvintos lėšos bus skiriamos švietimui ir sveikatos apsaugai.
  19. Atliksime ES projektinių lėšų panaudojimo auditą prioritetinėse valstybei srityse, nustatydami, kodėl griūva tiltai, prastėja kelių būklė, nors finansavimas auga.
  20. Parengsime planą Tiesioginių užsienio investicijų pritraukimui ir šalies konkurencingumo didinimui.
  21. Pakeisime šalies įvaizdį iš „mus visada puola“ į „esame saugi ir taiki šalis, laukianti užsienio investuotojų“.
  22. Stabdysime švietimo sistemos griovimą, kai sprendimai priimami remiantis aritmetiniu principu. Atsisakysime tokios švietimo reformos, kai vienas mokinys gali nulemti klasės ar net mokyklos likimą.
  23. Tobulinsime Gyvenimo įgūdžių programą. Panaikinsime joje esančią genderistinę ideologiją ir propagandą.
  24. Depolitizuosime švietimo sistemą. Atsisakysime vis labiau įsigalinčio regioninio autoritarizmo švietime, kai vienas meras gali atlikti švietimo įstaigos vertinimą ir nuspręsti jos vadovo priėmimą bei atleidimą.
  25. Inicijuosime mentorių grupės prie LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos įkūrimą, kad efektyviai būtų sprendžiami mokyklų vidiniai konfliktai.
  26. Mokytojų atlyginimai bus keliami 50%.
  27. Keisime Lietuvoje įsitvirtinusį „kalimo“ principą į mokinių kritinio mąstymo ir asmenybės ugdymą.
  28. Stiprinsime tradicinės šeimos vertybes. Stabdysime genderizmo propagandą.
  29. Mažiau mokesčių šeimoms – didesnis gimstamumas valstybėje. Stiprios ir gausios šeimos – stiprios valstybės pagrindas.
  30. Dirbantiems pensininkams bus taikomos mokestinės lengvatos.
  31. Grąžinsime ,,pavogtas” pensijas išmokant vienkartinę išmoką.
  32. 40% padidinsime senatvės pensijas.
  33. Lietuvoje gimusiam Lietuvos piliečių vaikui bus atidaroma kaupiamoji sąskaita, į kurią valstybė perves 15 000 eur sumą. Šie pinigai atiteks jaunam žmogui, kai jam sueis 21 metai.
  34. Sudarysime galimybę šeimoms būstą įsigyti lengvatinėmis sąlygomis. Šeima, kuri užaugina 3 ir daugiau vaikų, atleidžiama nuo paskolos mokėjimo. Jaunos šeimos pajamos turi būti didesnės nei MMA. Jei pajamos žemesnės, jos padidinamos per mokesčių lengvatas.
  35. Įsipareigojame pasiekti ES esantį santykio vidurkį tarp gauto atlyginimo ir pensijos.
  36. Užkirsime kelią bankų lupikavimui. Inicijuosime parlamentinio 2009-2010 metų krizės tyrimo rekomendacijų (patvirtintų 2020 m. birželio 20 d. Seimo nutarimu) įgyvendinimą, įskaitant specialaus VILIBOR įstatymo priėmimą ir būsto paskolų palūkanų mažinimą gyventojams.
  37. Atliksime senatvės pensijų indeksavimo ir „Sodros“ rezervo panaudojimo tvarkos keitimą užtikrindami didesnį regioninį ir socialinį teisingumą (būtina susieti individualią pensijos dalį su regioniniu, o ne visos šalies darbo užmokesčio vidurkiu, sparčiau didinti bendrąją, o ne individualią pensijos dalį).
  38. Valstybės biudžetą didinsime ne mokesčių kėlimu, o mokesčių mokėtojų skaičiaus didinimu. Daugiau dirbančiųjų – didesnis valstybės biudžetas.
  39. Grąžinsime ,,Ignitį” valstybei, sieksime ženkliai sumažinti elektros kainas.
  40. Sieksime, kad Lietuvos ūkininkai gautų tokias pačias tiesiogines išmokas kaip ir jų kolegos kitose ES šalyse.
  41. Pasipriešinsime žemės ūkį naikinantiems Žaliosios darbotvarkės principams.
  42. Sieksime panaikinti privatiems miško savininkams privalomą parduotos žaliavinės medienos 5 proc. mokestį.
  43. Sieksime tikslingai informuoti žmones apie jų valdose esančias saugomas teritorijas, bei užtikrinsime teisingą kompensavimą už nustatytus veiklos ribojimus.
  44. Skatinsime, kad miško savininkams būtų mokamas mokestis už naujai įveistus bei esamus miškus Tokiu būdu bus didinami miškų plotai ir mažinama oro tarša.
  45. Atliksime elektromagnetinės taršos normų peržiūrėjimą.
  46. Dabar Lietuvoje veikianti įstatyminė bazė gina valdžios institucijas, o ne viešąjį interesą. Sureguliuosime įstatymus suteikdami žmonėms realias galimybes teisinėmis priemonėmis apginti viešąjį interesą.
  47. Sustabdysime regioninių institucijų naikinimą, perkelsime centrinių institucijų funkcijas į regionus.
  48. Parengsime įstatymų pakeitimus, nustatančius tiesioginių seniūno rinkimų tvarką, seniūno teises ir pareigas, valdomą savarankišką biudžetą, bendruomenių vaidmens didinimą, seniūnijų galių stiprinimą.
  49. Regioninę atskirtį mažinsime skatindami kaimo turizmą, vietos verslų kūrimąsi bei plėtrą.
  50. Sukursim tokią aplinką verslui, kurioje Lietuvos kaimiškuose regionuose investicijos atsipirktų greičiausiai, lyginant su kitomis Europos šalimis.
  51. Sieksime regionuose išsaugoti, atkurti sveiką, žmogaus poilsiui bei gyvenimui tinkamą aplinką.
  52. Stiprinsime tradicines vertybes, regioninį kultūrinį identitetą, regioninę politiką, bendruomeniškumą, etnines tradicijas.
  53. Išlaisvinsime kultūrą iš politinės priespaudos.
  54. Sieksime, kad įvairių mokslinių, tiriamųjų darbų bei marketinginių projektų finansavimas atitiktų Lietuvos ekonomikos poreikius ir būtų apsaugotas nuo beprasmio pinigų įsisavinimo.
  55. Užsienio politikoje svarbiausi nacionaliniai Lietuvos interesai, o ne pataikavimas išorės jėgoms.
  56. Sieksime LR Konstitucijos ir įstatymų viršenybės prieš ES teisę, užtikrinsime tvirtą ir nuoseklią užsienio politiką bei aktyviai dalyvausime ES veikloje, siekdami geriausių rezultatų šalies piliečiams.
  57. Nesikišime į kitų valstybių vidaus reikalus. Remsime taikos siekius Ukrainoje diplomatinėmis priemonėmis.
  58. Gerinsime tarpusavio santykius su užsienio šalių politinėmis partijomis ir visuomeninėmis organizacijomis, kurios palaiko tradicines vertybes, taikos siekius ir priešinasi globalistų diegiamai naujai pasaulio tvarkai.
  59. Palaikysime lėšų gynybai didinimo stabdymą, o didinimui numatytas lėšas siūlysime skirti senjorų pensijų, mokytojų bei medicinos darbuotojų atlyginimų didinimui.
  60. Sieksime užtikrinti skaidrų ir tikslingą krašto apsaugai skirtų lėšų panaudojimą. Bus atliktas krašto apsaugai skirtų išlaidų auditas ir jo rezultatų išviešinimas visuomenei.
  61. Palaikysime ženklų karių ir karininkų atlyginimų didinimą, kaip nustatyta NATO rekomendacijose.
  62. Atsisakysime visuotinės karinės prievolės. Užtikrinsime tinkamą profesionalios kariuomenės finansavimą, stiprinimą ir skatinsime visų žmonių pilietiškumą bei sąmoningą patriotiškumą.
  63. Zikaro Vytį paskelbsime oficialiu Lietuvos Respublikos heraldiniu simboliu.